PDSP2113
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
DISPLAY PROG 8CHAR .200" 5X7 GRN
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
PDSP2113 PDF
Type Description
Series:Alphanumeric Programmable Display™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Millicandela Rating:260µcd
Internal Connection:-
Size / Dimension:1.68" L x 0.77" W x 0.21" H (42.67mm x 19.58mm x 5.31mm)