69-ELW2.3-BL
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
EL WIRE BLUE 2.3MM DIA
Catalog
Electroluminescent
DataSheet
69-ELW2.3-BL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Configuration:EL Wire
Color:Blue
Size / Dimension:9.84' (3m)
Contents:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
COM-10200
COM-10200
EL WIRE - FLUORESCENT-GREEN 3M
EL TAPE - BLUE (1M)
BENDABLE EL WIRE PURPLE 3M
SBH331AS
SBH331AS
BATT HOLDER AA 3 CELL 6" LEADS
69-ELW2.3-BL
69-ELW2.3-BL
EL WIRE BLUE 2.3MM DIA
BK/1A1119-03-R
BK/1A1119-03-R
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB
M2022K1S1W01-A
M2022K1S1W01-A
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V