LXMG1628-12-61
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
DataSheet
LXMG1628-12-61 PDF
Type Description
Series:PanelMatchâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Voltage - Input:12V
Output:1650V
Type:CCFL and UV Lamps
Size / Dimension:6.50" L x 0.83" W x 0.39" H (165mm x 21mm x 10mm)
Mounting Type:Chassis Mount
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
831
POCKET INVERTER EL 6V SOUND-ACT