CF20277-28B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 1560V 5MA 2X277MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
CF20277-28B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1560V (Start), 625V (Operating)
Current:5 mA
Output:38000 cd/m2
Size / Dimension:2.0mm x 277mm