BF22140-24B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 730V 5MA 2.2X140MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF22140-24B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:730V (Start), 340V (Operating)
Current:5 mA
Output:38000 cd/m2
Size / Dimension:2.2mm x 140mm