BF3100-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 665V 5MA 3X100MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF3100-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:665V (Start), 270V (Operating)
Current:5 mA
Output:31000 cd/m2
Size / Dimension:3.0mm x 100mm