CF20305-24B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 1021V 6MA 2X305MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
CF20305-24B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1021V (Start), 663V (Operating)
Current:6 mA
Output:35000 cd/m2
Size / Dimension:2.0mm x 305mm