BF5200-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 850V 5MA 5.6X200MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF5200-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:850V (Start), 445V (Operating)
Current:5 mA
Output:7000 cd/m2
Size / Dimension:5.6mm x 200mm