CF26346-37B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 1450V 6MA 2.6X346MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
CF26346-37B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1450V (Start), 700V (Operating)
Current:6 mA
Output:36000 cd/m2
Size / Dimension:2.6mm x 346mm