G061355000
Manufacturer
Excelitas Technologies
VIGOR # :
Description
FLAT RAIL FLS 40-250
Catalog
Laser Diodes, Modules - Accessories
DataSheet
G061355000 PDF
Type Description
Series:LINOS Microbench
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Flat Rail
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1.74" LASER & SM1 MOUNT W/ BEAM
FI-850-5SV FARADAY ISOLATOR
FI-530-2SV FARADAY ISOLATOR
1812Y0160820FCR
1812Y0160820FCR
CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 1812
SLPB-2M-W
SLPB-2M-W
SNAP LATCH WHITE 0.142" - 0.228"
LT3065HDD-5#PBF
LT3065HDD-5#PBF
IC REG LINEAR 5V 500MA 10DFN