VLMU3510-365-130
Description
LED UV 367NM 700MA SMD
DataSheet
VLMU3510-365-130 PDF
Type:Ultraviolet (UV)
Current - DC Forward (If) (Max):700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If:160mW/sr @ 350mA
Wavelength:367nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):4V
Viewing Angle:130°
Orientation:Top View
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)