IN-P36ATEB
Manufacturer
Inolux
VIGOR # :
Description
TOP VIEW / PLCC 4 / 3.6 X 3.1 X
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
IN-P36ATEB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:2800mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:465nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.60mm L x 3.10mm W
Height (Max):3.70mm