LCB G6SP-DBFA-4J5L-0-140-R18-Z
Description
APT LED LIGHTING MID-POWER
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LCB G6SP-DBFA-4J5L-0-140-R18-Z PDF
Type Description
Series:Advanced Power TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:9800mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V
Current - Test:140mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:6-PLCC
Supplier Device Package:6-PLCC
Size / Dimension:3.30mm L x 3.00mm W
Height (Max):2.10mm