LTH5MM12VFR4500
Description
LED GREEN CLEAR T-1 3/4 T/H
DataSheet
LTH5MM12VFR4500 PDF
Part Status:Active
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:6500mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:16°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:522nm
Wavelength - Peak:522nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4 (5mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):9.95mm