150302BS73100
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
150302BS73100 PDF
Type Description
Series:WL-SMTW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Oval with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:470nm
Wavelength - Peak:465nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:2.70mm L x 2.00mm W
Height (Max):1.50mm