VLMS30K1L2-GS18
DataSheet
VLMS30K1L2-GS18 PDF
Type Description
Series:VLM.3
Package:Tape & Reel (TR)
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:13mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:2mA
Wavelength - Dominant:630nm
Wavelength - Peak:635nm
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.00mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.85mm