150302GS73100
DataSheet
150302GS73100 PDF
Part Status:Active
Color:Green
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:525nm
Wavelength - Peak:515nm
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:2.70mm L x 2.00mm W
Height (Max):1.50mm