IN-P32DATRG
Description
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD
DataSheet
IN-P32DATRG PDF
Type Description
Series:IN-P32DA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Green, Red
Configuration:Independent
Lens Color:Clear
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:1400mcd Green, 285mcd Red
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V Green, 2.2V Red
Current - Test:20mA Green, 20mA Red
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:522nm Green, 622nm Red
Wavelength - Peak:530nm Green, 630nm Red
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.90mm