NTE30158-10
Description
LED 10MM RGB COMMON ANODE 10PCS
DataSheet
NTE30158-10 PDF
Part Status:Active
Color:Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:Common Anode
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:4000mcd Red, 7000mcd Green, 2500mcd Blue
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:10.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:625nm Red, 520nm Green, 465nm Blue
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4 (10mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):13.65mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VLMK3102-GS18
VLMK3102-GS18
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
MV7344
MV7344
SINGLE COLOR LED, YELLOW, WATER
5988320112F
5988320112F
LED RED CLEAR 1208 SMD R/A
AMC0802BR-B-G6WFDY
AMC0802BR-B-G6WFDY
LCD COB CHAR 8X2 GRAY TRANSF
NTE30158-10
NTE30158-10