LTST-020ZGL
Description
LED GREEN CLEAR SMD R/A
DataSheet
LTST-020ZGL PDF
Part Status:Active
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:450mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:110°
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:530nm
Wavelength - Peak:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:3.80mm L x 1.20mm W
Height (Max):0.60mm