SLR-332MCT32
Description
LED GREEN CLEAR T-1 T/H
DataSheet
SLR-332MCT32 PDF
Part Status:Active
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:16mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.20mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:85°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:572nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1
Size / Dimension:-
Height (Max):4.60mm