KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
OSTUNE E1608 AND E3030
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
KW DSLP31.CC-GXHX-4C8E-Z444-60-R18 PDF
Type Description
Series:OSTUNE® E3030
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Cool
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:-
Lens Style:Oval with Flat Top
Lens Size:2.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Current - Test:60mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:1212
Size / Dimension:3.00mm L x 3.00mm W
Height (Max):0.75mm