LTH5MM12VFR4600
Description
LED BLUE CLEAR T-1 3/4 T/H
DataSheet
LTH5MM12VFR4600 PDF
Part Status:Active
Color:Blue
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:2000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:12mA
Viewing Angle:20°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:467nm
Wavelength - Peak:470nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4 (5mm)
Size / Dimension:-
Height (Max):9.95mm