SMLK34WBEBW1
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED WARM WHITE DIFF 4520 SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
SMLK34WBEBW1 PDF
Type Description
Series:SML
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Color:White, Warm
Configuration:Standard
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:3800mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:60mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:3000K
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Supplier Device Package:4520(1808)
Size / Dimension:4.00mm L x 2.00mm W
Height (Max):0.80mm