R50YLW-F-0160
DataSheet
R50YLW-F-0160 PDF
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:600mcd
Lens Style:Square with Flat Top
Lens Size:7.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.4V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:160°
Features:-
Package / Case:4-DIP (0.200", 5.08mm)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:7.60mm L x 7.60mm W
Height (Max):4.40mm