150283BS73103
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
150283BS73103 PDF
Type Description
Series:WL-SMTW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Oval with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:467nm
Wavelength - Peak:463nm
Features:-
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Supplier Device Package:3528 (1411)
Size / Dimension:3.50mm L x 2.80mm W
Height (Max):0.85mm