R50YLW-V-3045
DataSheet
R50YLW-V-3045 PDF
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:4000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5.30mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.4V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:30°, 45°
Features:-
Package / Case:4-DIP (0.200", 5.08mm)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:7.60mm L x 7.60mm W
Height (Max):8.60mm