IN-P36ATEG
DataSheet
IN-P36ATEG PDF
Part Status:Active
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:11000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:523nm
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.60mm L x 3.10mm W
Height (Max):3.70mm