VAOL-10GSBY4
Description
LED BLUE CLEAR T/H
DataSheet
VAOL-10GSBY4 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Color:Blue
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:7000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:10.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:470nm
Size / Dimension:-
Height (Max):13.25mm