VLMY3000-GS18
DataSheet
VLMY3000-GS18 PDF
Type Description
Series:VLM.3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:4.5mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:2mA
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.00mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.85mm