150283YS73103
DataSheet
150283YS73103 PDF
Part Status:Active
Color:Yellow
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:590nm
Wavelength - Peak:592nm
Supplier Device Package:3528 (1411)
Size / Dimension:3.50mm L x 2.80mm W
Height (Max):0.85mm