IN-P36BTEG
DataSheet
IN-P36BTEG PDF
Part Status:Active
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:6000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:60°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:523nm
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.60mm L x 3.10mm W
Height (Max):3.30mm