APA2106SRCPRV
Description
LED RED CLEAR 2SMD R/A
DataSheet
APA2106SRCPRV PDF
Part Status:Active
Color:Red
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:30mcd
Lens Style:Rectangle with Domed Top
Lens Size:1.70mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.85V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:640nm
Wavelength - Peak:660nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:2.10mm L x 1.00mm W
Height (Max):0.60mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XZMOR155W
XZMOR155W
LED ORANGE CLEAR 2SMD
1.8YDL
1.8YDL
LED YELLOW DIFFUSED 1.8MM T/H
QTLP610CRAGTR
QTLP610CRAGTR
SINGLE COLOR LED, RED, WATER CLE
APA2106SRCPRV
APA2106SRCPRV
LED RED CLEAR 2SMD R/A
36728
SCREWDRIVER HEX 9/64" 9.57"
SOCKET HEX SW4 3.94"