SLR-332DUT32
Description
LED ORANGE DIFFUSED T-1 T/H
DataSheet
SLR-332DUT32 PDF
Part Status:Active
Color:Orange
Configuration:Standard
Lens Color:Orange
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:10mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.20mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:85°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:605nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1
Size / Dimension:-
Height (Max):4.60mm