SLR343BC7TT32
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED BLUE CLEAR T-1 T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
SLR343BC7TT32 PDF
Type Description
Series:SLR-343
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Color:Blue
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:470mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.10mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:40°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:470nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1
Size / Dimension:-
Height (Max):5.60mm