LAY T67F-AABB-1-1+AABA-45-1-50-R33-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED AMBER/YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LAY T67F-AABB-1-1+AABA-45-1-50-R33-Z PDF
Type Description
Series:Multi TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Amber, Yellow
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.41mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.15V Amber, 2.15V Yellow
Current - Test:50mA Amber, 50mA Yellow
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:617nm Amber, 590nm Yellow
Wavelength - Peak:624nm Amber, 597nm Yellow
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm