SLR343EC4TT32
Description
LED BLUE-GREEN CLEAR T-1 T/H
DataSheet
SLR343EC4TT32 PDF
Type Description
Series:SLR-343
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Color:Blue-Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:1500mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.10mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:40°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:525nm
Size / Dimension:-
Height (Max):5.60mm