IN-P32TATRGB
Description
LED RGB CLEAR 4PLCC SMD
DataSheet
IN-P32TATRGB PDF
Type Description
Series:IN-P32TA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:Common Anode
Lens Color:Clear
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:280mcd Red, 900mcd Green, 300mcd Blue
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue
Current - Test:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:624nm Red, 525nm Green, 468nm Blue
Wavelength - Peak:630nm Red, 530nm Green, 470nm Blue
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.90mm