VLMD31M2P1-GS18
DataSheet
VLMD31M2P1-GS18 PDF
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:39mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:10mA
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.00mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.85mm