R20WHT-5-0080
DataSheet
R20WHT-5-0080 PDF
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:2000mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:80°
Features:-
Package / Case:4-DIP (0.200", 5.08mm)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:7.60mm L x 7.60mm W
Height (Max):6.90mm