LTW-M140SXT57
Manufacturer
Lite-On, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 5700K 2SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LTW-M140SXT57 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:-
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:5700K
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:3.00mm L x 1.40mm W
Height (Max):1.30mm