VLMR32ABBB-GS08
Description
LED RED 4PLCC SMD
DataSheet
VLMR32ABBB-GS08 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, VLM.32
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Color:Red
Configuration:Standard
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:2100mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:625nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm