150302YS73100
DataSheet
150302YS73100 PDF
Part Status:Active
Color:Yellow
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:590nm
Wavelength - Peak:592nm
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:2.70mm L x 2.00mm W
Height (Max):1.50mm