GM5BW96320A
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LED COOL WHITE SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
GM5BW96320A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:1400mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-PLCC
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.90mm