LWWWG6SG-CBDB-5K8L-0-30-R33-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED COOL WHITE DIFF 6PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LWWWG6SG-CBDB-5K8L-0-30-R33-Z PDF
Type Description
Series:MULTILED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
Configuration:Standard
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:5325mcd
Lens Style:Square with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:5600K
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:6-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:6-PLCC
Size / Dimension:3.30mm L x 3.00mm W
Height (Max):2.00mm