LOG T77K-JL-1-0+GJ-1-0-2-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED GREEN/ORANGE CLEAR 4SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LOG T77K-JL-1-0+GJ-1-0-2-R18-Z PDF
Type Description
Series:Multi TOPLED® - Reverse Gullwing
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:Green, Orange
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:4.45mcd Green, 11.25mcd Orange
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V Green, 1.8V Orange
Current - Test:2mA Green, 2mA Orange
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant:570nm Green, 606nm Orange
Wavelength - Peak:572nm Green, 610nm Orange
Features:-
Package / Case:4-SMD, Z-Bend
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm