AY1101W-TR
Description
LED YELLOW CLEAR 3216 SMD
DataSheet
AY1101W-TR PDF
Type Description
Series:1101W
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:3.2mcd
Lens Style:Square with Flat Top
Lens Size:1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:140°, 145°
Mounting Type:Surface Mount
Features:-
Package / Case:1206 (3016 Metric)
Supplier Device Package:3216 Type
Size / Dimension:3.00mm L x 1.50mm W
Height (Max):1.90mm