LT T64G-DAFA-29-0-20-R33-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LT T64G-DAFA-29-0-20-R33-Z PDF
Type Description
Series:TOPLED® Black
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:7230mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:2.53mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:528nm
Wavelength - Peak:523nm
Features:-
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):3.80mm