
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 1250mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 2.90mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 30° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 530nm |
| Wavelength - Peak: | 525nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | 3mm |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 6.20mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of EALP03RDCGA2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD
LED GREEN CLEAR
FIXED IND 560NH SMD
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD
IC MCU 32BIT 416KB FLASH 48QFN
LED GREEN CLEAR 3MM T/H