
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 8mcd |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Lens Size: | 1.60mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.85V |
| Current - Test: | 2mA |
| Viewing Angle: | 60° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | 564nm |
| Wavelength - Peak: | 568nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 1.60mm W |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of EASRL3216GA2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED GREEN CLEAR 2SMD
SINGLE COLOR PCB TOP VIEW SMD LE
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
RES SMD 237 OHM 2W 2512 WIDE
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48UQFN
LED GREEN CLEAR 2SMD
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL GRN 10DIP